3 Rally Radków czyli przewrotny finał sezonu Tarmac Masters 2021!

W dniach 16-17 października w Radkowie i okolicach miała miejsce finałowa runda cyklu Tarmac Masters 2021. Ekipa Stowarzyszenia GlobalSport standardowo przygotowała dla zawodników niezwykle wymagające odcinki specjalne które w przeszłości były „odpalane” przez innych organizatorów. Na finałowej rundzie TM nasz Klub reprezentowało łącznie 10 zawodników którzy byli częścią sześciu ekip. W klasyfikacji RO czyli rajdu okręgowego w akcji mogliśmy zobaczyć Jana Kruczka który powrócił do ścigania po małej przerwie. Tym razem naszemu reprezentantowi zabrakło symbolicznych pięciu sekund do osiągnięcia najniższego stopnia podium w klasie PRO3!
Za udostępnienie nam zdjęć bardzo dziękujemy wspierającemu nas Michałowi Jarosowi!

Dobry start zaliczył także Mateusz Sompolski który pilotował Michała Pinczakowskiego. Świdniczanie po oesach podróżowali Peugeotem 206 w klasyfikacji SKJS w klasie TM3. Bardzo dynamiczna jazda pozwoliła im przez cały rajdowy dzień być w czołówce klasy a finalnie dać im znakomite piąte miejsce!

Natomiast w klasie TM4 zobaczyliśmy dwie załogi reprezentujące Auto Moto Klub Wrocławski – Michał i Wojciech Kołodziej oraz Michał i Adam Węglowscy. Spokojnie przejechane odcinki specjalne które do łatwiejszych nie należały dały im odpowiednio piąte i szóste miejsce w klasie.

Grzegorz i Izabela Papierscy natomiast mogą pochwalić się zdobyciem drugiego miejsca w klasie TM5. Oleśniczanie którzy przez cały sezon bardzo dobrze punktowali nie zawiedli również na Radkowskiej rundzie. Skrupulatna jazda pozwoliła im cieszyć się ze zdobytego w spokoju drugiego miejsca!

Niestety o wielkim pechu może mówić Michał i Przemysław Skrądź dla których rywalizacja zakończyła się na starcie pierwszego odcinka specjalnego. Poważnej awarii uległ ich Citroen C2. Cel wrocławian był jeden – dojechać do mety i utrzymać pozycję lidera w klasie C2 Cup. Wielka szkoda ale z relacji chłopaków dowiedzieliśmy się, że mimo humor im dopisywał a nawet udało im się asystować sędziom startu odcinka!