Borne Sulinowo, Bydgoszcz, Strzelin, Złotoryja czyli kolejny moto-weekend pełen emocji!

Przed nami kolejny motosportowy weekend. Tym razem oprócz rajdów samochodowych na wokandę powraca Supermoto. To będzie weekend pełen pracy i sportowych emocji dla naszych zawodników którzy naszym zdaniem są w bardzo dobrej formie! W sobotę w Bydgoszczy odbywać się będzie II runda Mistrzostw i Pucharu Polski Supermoto. Powrót po małej przerwie do ścigania zaliczy triumfator klasy C2 w Pucharze Polski w sezonie 2019 i 2020, Andrzej Płoński. Zgodnie z regulaminem TOP-LAP w tym roku zobaczyć w akcji będziemy go mogli w klasyfikacji Mistrzostw Polski. Natomiast Roberta Kanię ponownie zobaczymy w klasie C2. Warto tu zaznaczyć, że poprzednia runda padła właśnie jego łupem!

Do rywalizacji na bezdrożach powróci także Grzegorz Kołodziej, który w najbliższy weekend wystartuje w Baja Wysoka Grzęda 2021 rozgrywany jako 2 runda Mistrzostw i Pucharu Polski Samochodów Terenowych. Poprzednią rundę ukończył na znajomitym pierwszym miejscu w klasie SSV więc oczekiwania są pozytywne!

Spora delegacja reprezentantów naszego Klubu pojawi się na 31 Rally Masters który w Złotoryi organizuje G4 SportClub. Jest to kompaktowa impreza rozgrywana w charakterze rajdu okręgowego oraz SuperKJS. W klasyfikacji RO w klasie RO3 wystartuje Jan Kruczek w piekielnie szybkiej Hondzie Civic. Natomiast w klasyfikacji SuperKJS zobaczymy łącznie 5 naszych zawodników. W klasie SK3 w Peugeocie 206 na prawym fotelu zasiądzie Mateusz Sompolski. W klasie drugiej w akcji zobaczymy Kia Picanto załogi Michał Kołodziej / Wojciech Kołodziej. Natomiast w klasie SK5 o jak najlepszy rezultat starać się będzie Grzegorz i Izabela Papierscy którzy do Złotoryi przywiozą Citroena C1!

Natomiast na terenie powiatu strzelińskiego mieć będzie miejsce II Marten Rajd Strzeliński. Tamtejsze okolice są wręcz idealnie do organizowania takich zawodów czego dowodem jest angaż grupy Walim Rajdowy. Rywalizacja zapowiada się niezwykle ciekawie gdyż obecnie lista zgłoszonych zawodników jest niezwykle okazała. W klasie 1 na fotelu pilota Wojciecha Żuchowskiego zobaczyć będziemy mogli naszego klubowicza Mateusza Prokopika. Po odcinkach specjalnych będą podróżować białym Fiatem Cinquecento. W klasie 3 w akcji zobaczyć będziemy mogli Michała i Przemysława Skrądź. Pozytywna wrocławska załoga z pewnością pokaże po szybkim remoncie ich Citroena C2 na co ich stać! Jesteśmy pewni, że w zarówno w klasie 5 jak i klasyfikacji generalnej dużego szumu narobią Marcin Żarnowski i Grzegorz Remelski. „Ziarno” znany z mega widowiskowej jazdy jest też bardzo szybki (wtedy kiedy oczywiście trzeba!).

Naszym wszystkim reprezentantom życzymy POWODZENIA!
Za udostepnienie zdjęć bardzo dziękujemy naszym przyjaciołom:

Michał PSOR Jaros 

Grzegorz Reda FOTO