Dawid Maślakiewicz wygrywa zawody o Puchar Prezesa ZO PZM Wrocław!

Dawid Maślakiewicz to reprezentant Auto Moto Klubu Wrocławskiego który sezon 2021 ukończył zdobywając pierwsze miejsce w pucharze Rotax MAX Challenge Poland 2021 w kategorii DD2 Max oraz przede wszystkim był jednym z nielicznych uprawnionych zawodników do udziału w Finale Światowym który odbywał się w Bahrajnie w połowie grudnia. I to właśnie z tego powodu był on zaproszony do udziału w oficjalnym zakończeniu sezonu organizowanym przez Zarząd Okręgu PZM we Wrocławiu w ubiegły piątek na torze kartingowym Wrocław Racing Center. Kluczowym elementem tego wydarzenia były zawody kartingowe rozgrywane właśnie przy Buforowej 2. Oprócz Dawida, w akcji można było zobaczyć pięciu innych reprezentantów AMK Wrocławskiego – Kacpra Błaszczyka, Michała Kołodzieja, Wojciecha Kołodzieja, Wojciecha Panka i Mateusza Sompolskiego. Zawody składały się z wyścigu treningowego, kwalifikacji i biegu finałowego. Ten ostatni został podzielony aż na cztery grupy. W finale grupy D jako piąty linię mety przekroczył trialowiec Kacper Błaszczyk który za kierownicą halowego gokarta siedział pierwszy raz w życiu! Debiut i miejsce w połowie stawki? Nam to się bardzo podoba! Natomiast bardzo dużo działo się w finale B w którym startowało aż trzech reprezentantów naszego Klubu. Najlepszym wynikiem może się pochwalić Wojciech Panek który na metę wjechał jako trzeci w stawce. Niestety w wyniku incydentów wyścigowych Michał i Wojciech Kołodziej finał ukończyli odpowiednio na 8 i 9 miejscu. Zgodnie z oczekiwaniami wszystkich zawodników najwięcej się działo w ostatnim biegu finałowym który był potocznie nazywany „grupą śmierci”. Zacięta rywalizacja trwała niemal przez cały czas jego trwania. Jednakże pewne zwycięstwo  osiągnął Dawid Maślakiewicz który jako jedyny z uczestników uzyskał czas okrążenia poniżej 37 sekund! Natomiast Mateusz Sompolski to wyzwanie ukończył na piątym miejscu w stawce!