I runda Rotax MAX Challenge Poland 2021: Bardzo dobry występ wrocławian!

Za nami oficjalna inauguracja sezonu cyklu Rotax MAX Challenge Poland 2021. Organizator musiał się bardzo napracować aby w ogóle runda się odbyła i został postawiony pod ścianą z przymusem rozegrania całego wyścigowego weekendu w… jeden dzień. Sezon który można w tej chwili nazwać „Koronasezonem 2.0” z dużą ofensywą zaatakowali nasi reprezentanci którzy podczas tegorocznego debiutu mimo wszystko mogą zaliczyć swoje starty do udanych. Najlepszym rezultatem tradycyjnie pochwalić się może Sławomir Murański który zdecydowanie wygrał kategorię DD2 Masters. W szybszej DD2 Max również pokazał na co go stać w tym roku i ukończył ją na drugiej pozycji. Z relacji naszego wybitnego kartingowca dowiedzieliśmy się, że walka była bardzo zacięta ale i on sam się bardzo cieszy z faktu, że jest cały czas w stanie konkurować z piekielnie szybką młodzieżą. Do zawodników młodszego pokolenia zdecydowanie należy Dawid Maślakiewicz, który podczas inauguracyjnej rundy ścigał się w kategorii DD2 Max. Wrocławianina przez cały dzień prześladowały problemy techniczne gokarta a po drodze trafiła się także jakaś kara od sędziów przez co walka o podium była znacznie utrudniona. Pomimo ogromnej pogoni za dobrym wynikiem, nasz zawodnik zmagania ukończył na czwartym miejscu w kategorii DD2 Max. Kirill Biryuk to trzeci reprezentant Auto Moto Klubu Wrocławskiego na pierwszej rundzie Rotax MAX Challenge Poland 2021. Powrócił on na tor po roku przerwy spowodowanym sprawami rodzinnymi i od razu osiąga bardzo zadowalające rezultaty. Przez cały wyścigowy dzień był w stałym kontakcie z czołówką a jego powtarzalność i za razem skuteczność pozwoliły ukończyć zmagania na drugim miejscu w kategorii DD2 Masters i siódmym w DD2 Max. Natomiast w klasyfikacji klubowej, obecnie sprawa wygląda wręcz bajecznie. Auto Moto Klub Wrocławski dzięki doskonałym rezultatom wcześniej wspomnianej trójki jest zdecydowanym liderem w kategoriach DD2 Max i DD2 Masters!
Za zdjęcia dziękujemy 46Team, Dawidowi Maślakiewiczowi i Sławomirowi Murańskiemu