O KLUBIE

Pomysł utworzenia Auto Moto Klubu Wrocławskiego pojawił się dokładnie w wieczór 14 maja 2018 roku. Natomiast ustalanie planu działania, wybrania konkretnych celów statutowych dzięki któremu praca społeczna w dziedzinie motorsportu byłaby najbardziej efektywna i przynosząca dobre dochody finansowe zajęło komitetowi założycielskiemu parę dobrych miesięcy. Po ustaleniu wszystkich szczegółów i ich sfinalizowaniu w październiku 2018, przystąpiliśmy do rejestracji naszego stowarzyszenia w KRS i Polskim Związku Motorowym. Udało się nam to na przełomie 2018 i 2019 roku gdy wreszcie nabyliśmy osobowość prawną i staliśmy się legalnie działającym klubem sportowym zrzeszonym w Polskim Związku Motorowym.

2019

Nasz debiutancki rok w sferze sportowej rozpoczął się dość mocno nerwowym okresem transferowym który zakończył się finalnym sukcesem dla nas w miesiącu lutym. Naszemu klubowi udało się pozyskać wyśmienitych zawodników uprawiających sport kartingowy, motocyklowy i samochodowy. Nasi klubowicze od samego początku wzięli sobie do serca nasze powitalne życzenia odnośnie zdobywanych sukcesów i już podczas inauguracyjnych zawodów we wszystkich uprawianych dyscyplinach udało się wszystkim zakończyć swoje zmagania sportowe na czołowych miejscach. Kolejne miesiące to kolejne wielkie sukcesy ale także i smutne momenty. W październiku nieszczęśliwemu wypadkowi uległ nasz zdecydowany lider ekipy zawodniczej, Sławomir Murański który na mozolnie wywalczonym w Polsce i Europie, Finale Światowym Rotax MAX Challenge uległ makabrycznemu wypadkowi. Finalnie wszystko zakończyło się dobrze gdyż odpowiednie i szybkie kroki podjęte przez w/w zawodnika i jego ekipę sprawiły że już kilka tygodni po niezwykle trudnej operacji powrócił do treningów. Znakomity wynik także osiągnęła wrocławska ekipa startująca w niezwykle widowiskowej dyscyplinie motocyklowej jaką jest SUPERMOTO. Na ogromną pochwałę zasługuje Andrzej Płoński, który przez cały sezon w Pucharze Polski był istnym dominatorem w swojej kategorii. Pozostali członkowie ekipy SUPERMOTO tj. Robert Kania, Damian Osuszek i Marcin Staszak swoimi okazjonalnymi startami które finalnie kończyli z bardzo zadowalającym rezultatem sprawili, ze Auto Moto Klub Wrocławski w pierwszym roku swojej aktywnej działalności został ZDOBYWCĄ PUCHARU POLSKI. Dla wielu ekip z całej Polski było to ogromne zaskoczenie! Podobny sukces udało się uzyskać także w dyscyplinie KARTINGOWEJ. Choć tutaj tak ogromnego zaskoczenia nie było w porównaniu z SUPERMOTO gdyż było doskonale wiadomo, że w sezonie 2019 Sławomir Murański i Kirill Biryuk byli w niezwykle wysokiej formie. Poza jednym występem gdzie przez błąd ekipy serwisującej obu naszych zawodników zostało zdyskwalifikowanych, resztę rund ukończyli wspólnie na podium a w klasyfikacji klubowej już wczesną jesienią Auto Moto Klub Wrocławski liderował ze zdecydowaną przewagą punktową. Natomiast w sferze SAMOCHODÓW na arenie ogólnopolskiej jak i okręgowej równie dużo się działo! Największym sukcesem może pochwalić się Rafał Zabuski który w sezonie 2019 osiągnął upragniony cel jakim było zdobycie tytułu Mistrza Polski. Warto odnotować, że w/w sezonie zaliczył on WSZYSTKIE eliminacje Mistrzostw Polski (także te rozgrywane na dalekiej północy). W Górskich Samochodowych Mistrzostwach Polski 2019 o laury walczył Marcin Dopierała który finalnie po wielu bojach i kilku incydentach wywalczył tytuł II WiceMistrza Polski. W sferze okręgowej także dużo się działo. Bracia Michał i Wojciech Kołodziejowie mogą się pochwalić zdobyciem tytułu WiceMistrza Dolnego Śląska. Nasz sekretarz Maciej Uss także sezon 2019 ukończył z bardzo pozytywnym akcentem zdobywając tytuł Mistrza Dolnośląskiej Ligii Rajdowej i tytuł WiceMistrza Rajdowego Pucharu Sudetów. Działo się także dużo poza granicami naszego kraju – mamy tu na myśli szczególnie Republikę Czeską. Adam Jaros który w 2019 roku aktywnie startował na prawym fotelu w Mistrzostwach Czeskiej Republiki Samochodów Zabytkowych zakończył sezon zdobyciem pierwszego miejsca w klasie! Auto Moto Klub Wrocławski jako stowarzyszenie ma swoich celach statutowych wypisane także czynności które zobowiązał się wykonywać. W 2019 realizowaliśmy je organizując dwa spotkania posiadaczy zabytkowych pojazdów a także organizacja stoisk tematycznych na różnych imprezach plenerowych. Naszym organizacyjnym sukcesem zdecydowanie było III Niepodległościowe Spotkanie Klasycznych Pojazdów które odbyło się 11 listopada pod Urzędem Marszałkowskim Województwa Dolnośląskiego. Spontaniczna impreza która dzięki wyśmienitej pogodzie stała się jedną z najbardziej zauważoną przez wrocławskie media i mieszkańców okazjonalnym eventem. Warto zaznaczyć, że niepodległościowe spotkanie zrzeszyło ponad 100 użytkowników zabytkowych pojazdów. Rok 2019 został podsumowany przez nas jako niezwykle zaskakujący – zarówno dzięki niebywałym sukcesom naszych zawodników ale także mniejszym sukcesom organizacyjnym. Choć początki były bardzo trudne to w późniejszym czasie wszystko nabrało niesamowitego tempa!

in progress…