Pozytywny finał Mistrzostw i Pucharu Polski Trial 2022!

Przełom września i października to weekend w który odbywały się dwie ostatnie tegoroczne eliminacje Mistrzostw i Pucharu Polski Trial 2022 które odbywały się w malowniczej stolicy Karkonoszy, Szklarskiej Porębie. Tegoroczna odsłona Rajdu Sudeckiego cechowała się o wiele bardziej kompaktową trasą na której umiejscowiono 10 odcinków jazdy obserwowanej. W akcji na trasie rajdu i samych OJO można było dostrzec Justynę Lonycz i Kacpra Błaszczyka startujących w klasyfikacji Mistrzostw Polski oraz Bartosza Bidermana który zdecydował się na start w grupie A w klasie Otwartej w Pucharze Polski. W ostatniej chwili ze startu w zawodach musiał zrezygnować Zbyszek Łubkowski który nie zdążył pokonać sezonowej choroby. Pierwszy etap rajdu cechował się początkowo piękną letnią pogodą lecz około godziny 14:30 sytuacja meteorologiczna diametralnie się zmieniła a Szklarską Porębie spowił gęsty deszcz który skutecznie utrudnił rywalizację na odcinkach specjalnych. Nie mniej jednak nasi zawodnicy dali sobie z tym radę i pomimo kilku wpadek szczęśliwie ukończyli zawody. Justyna Lonycz sudeckie zawody finalnie ukończyła na szóstym miejscu w klasie Otwartej oraz piątym i szóstym w grupie C. Kacper Błaszczyk zarówno w sobotnim jak i niedzielnym etapie zajął III miejsce w klasie Junior. Natomiast Bartek linię mety osiągnął jako 13 w klasie Otwartej w Pucharze Polski!