RAJDOWO-WYŚCIGOWY WEEKEND w Załużu i Walimiu

Drugi weekend maja znów staje się motosportowym świętem dla fanów Górskich Samochodowych Mistrzostw Polski oraz rajdów na Dolnym Śląsku. W dniach 11-12 maja równolegle odbywają się dwie imprezy w których udział biorą reprezentanci Auto Moto Klubu Wrocławskiego.
W dalekim Załużu, swoją inaugurację ma sezon Górskich Samochodowych Mistrzostw Polski 2019. W tej niezwykle widowiskowej dyscyplinie sportu samochodowego od kilku lat startuje Marcin Dopierała. Przypomnijmy, że w sezonie 2017 udało mu się zdobyć tytuł WiceMistrza Polski w klasie A/PL. Startuje on samochodem obok którego wielu fanów motosportu nie potrafi przejść obojętnie – Mitsubishi Lancer EVO 6 z numerem 65. W swojej klasie będzie miał do pokonania niemal 14 rywali więc w Bieszczadach zapowiada się niemała walka.

Wczorajsze przygotowania do startu w GSMP Załuż 2019
foto: Wojciech Panek

Równolegle do GSMP w Załużu, w Górach Sowich organizowana jest prywatna impreza samochodowa DARWIT Walimska Wiosna. Cykl organizowany przez entuzjastów z Walimia i Bielawy od lat jest niezwykle popularny wśród kierowców amatorów którzy nie posiadają licencji sportowych. W tej imprezie wystartuje dwóch naszych reprezentantów. Michał Kołodziej wraca na trasy rajdowe. Kierowca który ściga się w KJSach z sukcesami od wielu lat postanowił wrócić na szlak wyjątkowym samochodem. Jakim? Wszyscy przekonają się już jutro. Kierowca zapowiedział swój start spokojną jazdą zapoznawczą gdyż jest to jego debiut na prawdziwych odcinkach specjalnych. Drugim naszym zawodnikiem, który bierze udział w tej imprezie jest Maciej Uss czyli sekretarz Zarządu AMKW. Pilotować będzie on Bartka Francikiewicza a wystartują oni wyjątkowym samochodem jakim jest Fiat Cinquecento z silnikiem motocykla! Uwierzcie nam na słowo że kolokwialnie mówiąc – ROBIĄ ROBOTĘ!

foto: Bartek Francikiewicz

Panowie, życzymy powodzenia! Czekamy na dobre wieści.