Szczęśliwy finał sezonu polskiej odsłony Rotax MAX Challenge 2022!

8 i 9 października to weekend podczas którego rozgrywał się finał polskiej edycji Rotax MAX Challenge 2022. Dla naszych reprezentantów – Kirilla Biryuka, Dawida Maślakiewicza i Sławomira Murańskiego ta impreza była niezwykle emocjonująca gdyż podczas dekoracji zwycięzców odbyć się miało wręczenie oficjalnych biletów będącym oficjalnym zaproszeniem do udziału w Finale Światowym który w listopadzie będzie się odbywać w portugalskim Portimao. Dla Sławka rywalizacja w kategorii DD2 Masters przebiegała perfekcyjnie. Nasz najbardziej utytułowany zawodnik kartingowy wygrał wszystkie biegi regulacyjne, trening oficjalny i każdy z czterech wyścigów finałowych. Bardzo dobrze poszło Kirillowi Biryukowi który niezmiennie trzymał się w scisłej czołówce Mastersów. Zgodnie z oczekiwaniami, Sławek wygrał bezapelacyjnie w swojej kategorii ale niestety Kirill rywalizację ukończył na czwartym miejscu. Bardzo dużo się działo w DD2 Max gdzie dodatkowo w akcji mogliśmy zobaczyć Dawida Maślakiewicza. Nasz młodziak po raz kolejny pokazał niezwykła determinację co zaowocowało finalnym zwycięstwem na finiszu sezonu. Zmagania w DD2 Max Sławko zakończył na piątym a Kirill na dziesiątym miejscu. Jak już zostało wspomniane, podczas dekoracji zwycięzców zostały wręczone bilety na Finał Światowy Rotaxa. Powędrowały one w ręce Sławka Murańskiego (za zwycięstwo w klasyfikacji rocznej DD2 Masters) i Dawida Maślakiewicza (zwycięstwo w DD2 Max). Gratulacje panowie i powodzenia na finale Rotax CEE w Brucku!