4 Rajd Ziemi Głubczyckiej 2022: Bracia Kołodziejowie na podium!

W ubiegłą sobotę tj. 19 marca w Głubczycach miała miejsce inauguracyjna runda tegorocznej odsłony Opolskiego Samochodowego Pucharu Rajdowego i Rajdowego Samochodowego Pucharu Śląska. Impreza organizowana przez Automaster Klub cechowała się ciekawymi odcinkami specjalnymi które do pokonania miało zgłoszonych niemal 60 zawodników. Dostrzec można także było reprezentantów naszego Klubu którzy stawili się na tej imprezie. Mowa tutaj o Michale i Wojciechu Kołodziej w Kia Picanto oraz Michale i Adamie Węglowskich którzy na Opolszczyznę przywieźli Fiata Seicento. Obie nasze załogi zgłosiły się w swojej klasie pojemnościowej czyli OSPR 4. Z całodziennych potyczek na odcinkach specjalnych lepiej wyszli Michał z Wojtkiem. Wilkszynianie rywalizację ukończyli na doskonałym drugim miejscu w klasie!

Niestety Michał i Adam Węglowscy tym razem nie zdołali załapać się na podium a walkę głównie toczyli z rywalami w okolicy 5 miejsca. Warto tu też wspomnieć, że start oławian do samego końca nie był pewny. Jednakże Adam który przed startem zmagał się z uciążliwymi dolegliwościami chorobowymi popularnie „zacisnął zęby” i finalnie stanęli na linii startu tejże imprezy. Finalnie udało im się ukończyć ten event na szóstym miejscu ze stratą 0.2 sekundy do poprzedniego zawodnika. W ocenie naszych reprezentantów, Rajd Głubczycki to impreza z trasami w ich guście lecz nie do końca takimi łatwymi. Jesteśmy przekonani, że w przyszłości będzie dane nam ich oglądać tam nie raz!

Warto też wspomnieć, że na powyższej imprezie pojawiła się ekipa TVP 3 Opole w relacji w której krótkich wywiadów udzielili kierowcy obu zespołów rajdowych. Reportaż jest dostępny pod niniejszym linkiem a rozpoczyna się w momencie 0:47 – WEJDŹ