Bracia Kołodziej zwyciężają w 35 Rally Masters w Świdnicy!

2 runda tegorocznych zmagań w ramach Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Dolnego Śląska tym razem zawitała do Świdnicy. Organizator – G4 SportClub przygotował dla zainteresowanych dwa odcinki specjalne które były przejeżdżane trzykrotnie. Choć listy zgłoszeń nie były zbytnio okazałe to walki na oesach była cała masa! W tym rajdzie wystąpiły łącznie trzy załogi reprezentujące nasz Klub. W klasie SK4 rywalizowali Michał i Wojciech Kołodziej. Przywieźli oni do stolicy polskich rajdów swoją Kia Picanto w której zawitały bardzo istotne zmiany sprzętowe. Natomiast w klasie PPC dostrzec można było Mateusza Sompolskiego który pilotował Macieja Święcickiego (Citroen C2) a także Grzegorza i Izabelę Papierskich (Citroen C1). Najlepszym osiągniętym wynikiem pochwalić się mogą właśnie Michał i Wojciech, którym niemal wszystko zagrało jak trzeba. Z blisko 2.5 sekundową przewagą, ukończyli drugą eliminację RSMDŚL na najwyższym stopniu podium w klasie SK4!
Za udostępnienie zdjęć po raz kolejny bardzo dziękujemy naszemu partnerowi Kuba Kaczyński Photography

Dużo także działo się we wcześniej wspomnianej klasie PPC czyli dedykowanej zawodnikom ścigającym się samochodami Citroen i Peugeot. Tutaj niestety Mateusz Sompolski z Maciejem Święcickim nie załapali się na podium, kończąc domową rundę RM na czwartym miejscu.

Ze względu na sporą różnicę mocową między Citroenem C1 a C2, Grzegorz i Izabela Papierscy nie mogli nawiązać równej walki z rywalami. Rywalizację jednak nie kończą jako ostatni na liście a na metę wjechali jako zdobywcy piątego miejsca!