Gala Sportu Kartingowego oficjalnie podsumowała sezon 2022

Niedziela 18 grudnia to dzień w którym Główna Komisja Sportu Kartingowego zaprosiła wszystkich tegorocznych triumfatorów na uroczyste podsumowanie sezonu. Gala Sportu Kartingowego 2022 standardowo odbywała się w Centrum Olimpijskim na warszawskim Wybrzeżu Gdyńskim. Na liście zaproszonych gości znaleźli się zawodnicy i przedstawiciele naszego Klubu. Emilia Rotko to zawodniczka która w igrzyskach FIA Motorsport Games zdobyła wraz z Karolem Królem brązowy medal w kategorii „Karting Slalom”. Jest to pierwszy taki sukces w historii miasta Wrocławia, Polskiego Związku Motorowego i oczywiście samego Auto Moto Klubu Wrocławskiego. GKSK podwójnie nagrodził naszą zawodniczkę wręczając pamiątkowe patery.

Wyróżniony został także Jakub Jarosz który w sezonie 2022 zajął finalnie czwarte miejsce w kategorii Senior ROK kartingowego cyklu ROK Cup Poland. Przypomnijmy, że w wyczynowym kartingu nasz zawodnik dopiero stawia pierwsze kroki a takie sukcesy tylko prognozują świetlaną przyszłość!

Zdecydowanie najwięcej „dzbanków” zgarnęli nasi reprezentanci w cyklu Rotax MAX Challenge Poland. W klasyfikacji DD2 Max pewny triumf odniósł Dawid Maślakiewicz który dzięki temu zwycięstwu miał okazję po raz kolejny reprezentować nasz kraj na finałach światowych. Trzecie miejsce w tej kategorii zdobył drugi z naszych zawodników czyli Sławomir Murański który niestety nie mógł osobiście odebrać przygotowanego dla niego trofeum.

Klasa DD2 Masters to coroczny festiwal zwycięstw najbardziej utytułowanego zawodnika naszego Klubu czyli Sławka Murańskiego który rzecz jasna oczywiście został pewnym zwycięzcą tej grupy. Podium uzupełnił Kirill Biryuk którego także zabrakło na warszawskim rozdaniu. W ich imieniu pamiątkowe trofea odebrali Dawid i Sebastian Maślakiewiczowie.

Oprócz indywidualnych zwycięstw, nasza kartingowa ekipa dzięki swojej całorocznej wytężonej pracy zdobyła dla Auto Moto Klubu Wrocławskiego podwójny triumf w klasach DD2 Max i DD2 Masters. Ze względów regulaminowych, zostaliśmy sklasyfikowani tylko w DD2 Max. Jako reprezentant Auto Moto Klubu Wrocławskiego, nagrodę za kolejne zwycięstwo w klasyfikacji klubowej odebrał Wojciech Panek.

Ponadto nasi zawodnicy zostali powołani do Kadry Narodowej PZM 2023. Tego zaszczytu dostąpili Kirill Biryuk, Dawid Maślakiewicz i Sławomir Murański. Naszym wszystkim zawodnikom bardzo dziękujemy, że w tym roku zdecydowali się po raz kolejny reprezentować nasz Klub na tak prestiżowych imprezach. Dzięki jeszcze raz, że jesteście z nami!