Inauguracja Rotax MAX Challenge 2019: Genialny występ Sławomira Murańskiego i Kirilla Biryuka!

Cykl Rotax MAX Challenge Poland oficjalnie został zainaugurowany zawodami, które się odbyły w ubiegły weekend na torze w Poznaniu. Doskonałe warunki pogodowe tylko dodały fajnego smaczku kartingowemu ściganiu w którym udział wzięło kilkadziesiąt zawodników z Polski i zagranicy. Pośród nich znaleźli się reprezentanci Auto Moto Klubu Wrocławskiego – Sławomir Murański i Kirill Biryuk którzy tradycyjnie walczyli w dwóch kategoriach – DD2 Max oraz DD2 Masters. Sławek podczas tych zawodów zrobił coś na co czekał od początku swojej zawodniczej kariery… ale o tym później.

Przez oba wyścigowe dni nasi zawodnicy notowali czasy w ścisłych czołówkach obu grup.
W DD2 Masters nasi zawodnicy zajęli odpowiednio pierwsze (Sławek) i drugie miejsce (Kirill). Potwierdzeniem tego spektakularnego sukcesu jest fakt, że nasi zawodnicy w tej kategorii byli na czele od pierwszych treningów przez kwalifikacje aż do przedfinału i finału!
W kategorii DD2 Max, nasi reprezentanci mieli trochę więcej pracy aby uzyskać podobne rezultaty. Na szczęście odpowiednia taktyka i wewnętrzny spokój Sławomira Murańskiego sprawił, że te zawody zakończył na pierwszym miejscu także w tej grupie zawodniczej. Kirill Biryuk swój start w DD2 Max zakończył ostatecznie tuż za podium.
Bardzo ciekawie po inauguracyjnej rundzie Rotax MAX Challenge Poland 2019 wygląda klasyfikacja zespołowa. Zarówno w DD2 Max i DD2 Masters, dzięki wspaniałemu występowi naszych zawodników, Auto Moto Klub Wrocławski z miażdżącą przewagą góruje nad innymi klubami!

Jednoczesne zwycięstwo w DD2 Max i DD2 Masters było dla Sławka Murańskiego historycznym momentem. Swoją wypowiedź na Facebooku rozpoczął słowami: Bardzo długo na to czekałem. Dziś jest ten dzień. Zapamiętam go. Zostałem zwycięzcą inauguracyjnej rundy Rotax MAX Challenge Poland w obu klasyfikacjach DD2 Max i DD2 Masters! Obiecałem Wam wczoraj, że powalczę o jak najwyższą pozycję… Wywalczyłem zwycięstwo!

Panowie, Auto Moto Klub Wrocławski jest Wam niezmiernie wdzięczny za to, że w tym roku postanowiliście startować w naszych barwach. Dołożymy wszelkich starań aby tak wspaniałe wyniki były firmowane Waszymi nazwiskami z naszym skromnym udziałem!

foto: Sławomir Murański
I miejsce – Sławomir Murański
II miejsce – Kirill Biryuk