Intensywny rajdowo-wyścigowy weekend dla reprezentantów AMK Wrocławskiego!

Tak intensywnego i obfitego w motorsport weekendu dawno nie mieliśmy. Aż sześciu naszych reprezentantów którzy trudzą się dyscypliną samochodową będzie przez te dwa dni walczyć o najwyższe laury. Oprócz Rajdu Śląska w którym wystartuje Rafał Zabuski o czym pisaliśmy w poprzednim newsie na linii startu w Siennej znajdzie się Marcin Dopierała, który Mitsubishi Lancerem EVO 6 weźmie udział w Wyścigu Górskim CZARNA GÓRA który jest rozgrywany w ramach 11 i 12 rundy Górskich Samochodowych Mistrzostw Polski. W jego klasie startuje tylko trzech rywali więc wszyscy powinni pomieścić się na podium. Z wielką nadzieją oczekujemy wiadomości, że to właśnie nasz klubowicz stanie na najwyższym jego stopniu!

Marcin Dopierała podczas GSMP Sopot 2019
foto: Grzegorz Kozera

Jakub Jurek – nasz jedyny reprezentant w dziedzinie RALLYCROSS wystartuje w 6 rundzie OPONEO Mistrzostw Polski która się odbywa w bieżący weekend na torze w Słomczynie. W klasie RWD Cup będzie tradycyjnie walczył pomarańczowym BMW E36 318IS.

Jakub „Kubacki” Jurek w akcji na słomczyńskim torze
foto: HighRPM

Natomiast na Dolnym Śląsku w ten sam weekend będzie rozgrywany rajd okręgowy Rally Masters Świdnica organizowany przez Stowarzyszenie G4 Sport Club. W tej imprezie wystartuje aż trzech naszych zawodników. Na przepiękne odcinki w okolicy nieoficjalnej stolicy polskich rajdów z numerem 32 ruszy załoga w składzie Michał Kołodziej / Wojciech Kołodziej którzy w klasie SK2 będą ścigać się KIA Picanto. Doszły nas słuchy, że ich bolid podczas przerwy wakacyjnej mechanicznie zmienił się nie do poznania. Ich klasa składa się z aż 9 załóg więc będą mieli okazję się wykazać. Do tej pory szło im bardzo dobrze gdyż każdą rundę Rally Masters 2019 kończyli na podium. Maciej Uss wystartuje w charakterze pilota Mateusza Sompolskiego. Świdnicka załoga walczyć będzie w klasie SK1 samochodem Fiat Cinquecento Trofeo.
Wszystkim naszym zawodnikom życzymy powodzenia! 🙂

Michał i Wojciech Kołodziej w akcji podczas Rally Masters Jawor 2019
foto: Roman Podfigórny
Sompolsky Rally Team podczas PICK-UP Design Rally 2018
foto: Sompolsky Rally Team