Rafał Zabuski wystartuje w 76 Rajdzie Polski!

76 edycja najsłynniejszego polskiego rajdu odbędzie się w najbliższy weekend na Mazurach. Rajd Polski który kilkanaście temu był wielkim dolnośląskim rajdowym świętem, od 2005 roku poprzez różne decyzje wydane przez różne organizacje został przeniesiony prawdopodobnie już na zawsze na malownicze szutry w okolicach Mikołajek. Tegoroczna edycja jest rekordową pod względem ilości zgłoszonych do niej załóg. Ich łączna ilość to 102 samochody, które będą startować w klasyfikacji Mistrzostw Europy, Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Polski a także Rajdowych Mistrzostw Litwy. Nasz reprezentant – Rafał Zabuski w sezonie 2019 postawił sobie cel zaliczenia wszystkich rajdów wliczanych do cyklu RSMP więc jego obecność na Rajdzie Polski jest wręcz wymagana. Tym razem klasa w której startuje – czyli HR4 liczy tylko dwie zgłoszone załogi a do tego obie z Dolnego Śląska także szykuje się ciekawy pojedynek zarówno kierowców jak i sprzętu. Przypomnijmy, że Rajd Polski biegnie po szutrowych drogach.
Rafale, życzymy szerokości i do miłego zobaczenia na mecie 76 Rajdu Polski!

Rafał Zabuski podczas 47 Rajdu Świdnickiego-KRAUSE
foto: Piotr Łojewski

Przypomnijmy sobie jeszcze fakt, że nasz zawodnik pod dwóch rundach zaliczanych do Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Polski lideruje w swojej klasie (HR4).
Jak wyglądało jego zwycięstwo w poprzedniej rundzie czyli Rajdzie Nadwiślańskim? Zapraszamy do obejrzenia krótkiego materiału: