Szczęśliwy finał Rotax MAX Challenge Poland 2021 w Poznaniu!

Sezon 2021 w Rotax MAX Challenge Poland 2021 pod względem sportowym możemy uznać za oficjalnie zamknięty. Poznańska runda która była finałem tegorocznych rozgrywek tylko potwierdziła, że Kirill Biryuk, Dawid Maślakiewicz i Sławomir Murański to zawodnicy najwyższej klasy. Wrocławianie niemal przez cały wyścigowy weekend trzymali się ścisłego podium w kategorii DD2 Masters i DD2 Max. Jednakże emocji nie brakowało gdyż Dawid Maślakiewicz w jednym z wyścigów razem ze swoim konkurentem doświadczyli incydentu wyścigowego przez co cały drugi dzień gonił stawkę startując z samego jej końca. Finalnie zmagania zakończył na szóstym miejscu w DD2 Max. Natomiast Kirill Biryuk i Sławomir Murański to zawodnicy którzy jednocześnie ścigali się w kategorii DD2 Masters i DD2 Max. W pierwszej z nich nasi klubowicze całkowicie zdominowali tę grupę przywożąc na metę pierwsze i drugie miejsce we wszystkich istotnych wyścigach. Z takim samym rezultatem zakończyli także cały wyścigowy weekend. W DD2 Max jednak już walki było dużo więcej. Tutaj wrocławianie nadal byli w ścisłej czołówce lecz nie wystarczyło to na osiągnięcia ostatniego podium w sezonie. W tej grupie Sławek zajął piąte miejsce w Kirill ósme. Doskonała postawa naszej trójki zawodników zaowocowała wyśmienitymi wynikami. Na koniec sezonu Sławomir Murański triumfował w DD2 Masters i zajął czwartek miejsce w DD2 Max. Dawid Maślakiewicz zwyciężył w DD2 Max a Kirll Biryuk sezon ukończył na czwartym miejscu w DD2 Masters. Oczywistą sprawą jest fakt, że Dawid i Sławek zostali obdarowani biletami na finał światowy Rotaxa (Dla Dawida jest to pierwszy a dla Sławka… 13!). Natomiast w klasyfikacji klubowej sprawa wygląda wręcz bajecznie. Auto Moto Klub Wrocławski został zdecydowanym triumfatorem w klasyfikacji klubowej w DD2 Masters i DD2 Max!
A tymczasem nasi reprezentanci w dniu jutrzejszym udają się do Warszawy gdzie zostanie podsumowany ubiegły rok. Podczas rozdania nagród w „Złotych Tarasach” obecni będą Dawid i Sławek.