Uroczysta Gala Sportu Samochodowego podsumowała emocjonujący sezon 2025

Najlepsi kierowcy, piloci, przedstawiciele zespołów, klubów i sponsorów spotkali się w minioną sobotę (29 listopada) w Warszawie na uroczystej Ceremonii Zakończenia Sezonu 2025 w Sporcie Samochodowym. Wydarzenie podzielono na dwie części, a każdą z nich poprzedziła minuta ciszy ku pamięci tragicznie zmarłego kierowcy rajdowego Artura Sękowskiego. Na to podsumowanie sezonu zaproszonych zostało czterech reprezentantów Auto Moto Klubu Wrocławskiego.

Fenomenalna postawa Krzyśka Święcickiego i Jarka Ciesielskiego zaowocowała bezdyskusyjnym zdobyciem tytułu Mistrzów Polski w Historycznych Rajdowych Samochodowych Mistrzostwach Polski w kategorii HISTORIC OPEN -2000. Choć finisz sezonu nie był dla nich zbyt łaskawy to solidna zaliczka punktowa pozwoliła w spokoju dowieźć pierwsze miejsce do końca tego sezonu.

Bardzo emocjonujący był sezon 2025 dla naszego rallycrossowca Leona Jurka. Wrocławianin choć jest „młody stażem” w rozgrywkach w ramach krajowego czempionatu to w tym roku pokazał na co go stać. Leon skrupulatnie budował swoją pozycję z klasyfikacji rocznej aż do przedostatniej rundy podczas której ostatecznie przypieczętował swój mistrzowski tytuł. Jednym zdaniem – nastał czas młodych wilków w polskim rallycrossie! Mama Leona czyli również nasza zawodniczka, Magdalena Jurek z pewnością może być dumna ze swojego syna.

Dużo się działo również w sezonie 2025 w Mistrzostwach Polski Autocross. W tym roku w rywalizacji o tytuł liczył się jeden z trójki naszych reprezentantów w tej dyscyplinie, Adam Milan. Kwestia zdobycia drugiego lub trzeciego miejsca w klasyfikacji rocznej praktycznie zależała od ostatniego wyścigu finałowego kończącej sezon rundy w Poznaniu. Niestety Adamowi nie udało się go wygrać więc sezon 2025 podsumować może zdobyciem tytułu II WiceMistrza Polski!

Panowie, składamy Wam najszczersze gratulacje. Jesteście wielcy i dziękujemy Wam, że zaszczycacie nas swoją obecnością w charakterze reprezentantów AMK Wrocławskiego!