Sebastian Plotnik wystartuje w zawodach ARC Endurance 2026!

Wielki powrót do motorsportu w wykonaniu Sebastiana Plotnika! Wałbrzyszanin, który w motorsporcie „siedzi” pół dotychczasowego swoje życia ponownie staje do walki na torze. Mając za sobą epokę kierowcy i pilota rajdowego a także kartingowca, nareszcie przyszedł bardzo dobry czas. 24 czerwca na torze Slovakiaring weźmie udział w wyścigu długodystansowym ARC Endurance 2026. Będzie reprezentować barwy zespołu Radical Team, który do wyścigu wystawi samochód BMW 130i. Oprócz zawodów na Słowacji, Sebastian wystartuje w kolejnych eliminacjach w Moście i Brnie w drugiej połowie bieżącego roku.

Zachęcamy do aktywnego śledzenia poczynań naszego zawodnika na jego socialach – FACEBOOK oraz INSTAGRAM

Powodzenia i czekamy na dobre wieści!

Jacek Januchta i Marta Matuszczyk wygrywają klasę w Rajdzie Nadwiślańskim 2026!

W ostatni weekend maja w malowniczych okolicach Lublina i Puław odbywała się druga runda KIQ Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Polski czyli Rajd Nadwiślański. W kolejnej odsłonie rywalizacji w krajowym czempionacie, w akcji mogliśmy oglądać trzy załogi reprezentujące Auto Moto Klub Wrocławski.

Najlepszy wynik zaliczyli Jacek Januchta i Marta Matuszczyk. Po malutkim niedosycie podczas inaugurującego sezon Rajdu Świdnickiego, pokazali rywalom na co ich stać. Nie trzeba ukrywać, że ich pech skutecznie pomógł naszym zawodnikom zebrać pełną pulę punktów i stanowczo umocnić się na czele klasy NAT4!

Dobrym rezultatem pochwalić się może Bartosz Bawor i Jakub Skrądź. Wrocławianie startowali w klasie RN1 w Pucharze Polski RallyN. Przemyślana jazda podczas prologu i samego rajdu zaowocowała zdobyciem szóstego miejsca w swojej kategorii.

Niestety kolejny rajd do „odpisania” mają Michał i Przemysław Skrądź. Pech i tym razem dał o sobie znać w znaczący sposób. Podczas prologu nasza załoga zaliczyła wywrotkę na ciasnym nawrocie. Na szczęście dzięki pomocy kibiców udało im kontynuować jazdę i go ukończyć. Niestety podczas kolejnego dnia zmagań, awarii uległ napęd w ich Citroenie C2 czego skutkiem było wycofanie się z rywalizacji w rajdzie. Jednakże dostaliśmy deklarację, że broni nie składają. Trwa pełna mobilizacja aby pojawić się na starcie w Rajdzie Małopolskim!

Nikodem Osiecki rozpoczął walkę w Kartingowych Mistrzostwach Polski 2026!

Nikodem Osiecki, ubiegłoroczny Kartingowy WiceMistrz Polski oficjalnie rozpoczął tegoroczny bój z wielką ochotą na powtórzenie tego sukcesu. W dniach 15 i 16 maja na torze w Bydgoszczy rozegrana została inauguracyjna runda tegorocznego czempionatu. Nasz zawodnik startujący w mocno obsadzonej kategorii OK-N nie miał łatwego zadania aby zająć dobre miejsca w treningach kwalifikacyjnych oraz wyścigach półfinałowych i finałowych. Najlepszym rezultatem, nasz zawodnik może się pochwalić osiągnięciem siódmego miejsca w pierwszym wyścigu finałowym. Pozostałe to głównie utrzymywanie się w połowie stawki. Pierwszą rundę tegorocznych Kartingowych Mistrzostw Polski, Nikodem Osiecki zakończył na piętnastym miejscu. Gratulacje!

GSMP 2026: Dobre rozpoczęcie sezonu w wykonaniu Filipa Piotrowskiego

Sezon Górskich Samochodowych Mistrzostw Polski 2026 rozhulał się na dobre! W tym roku w akcji oglądać możemy Filipa Piotrowskiego, który wzorem lat ubiegłych startuje Fiatem 126p w klasie MF-A. Tegoroczne zmagania rozpoczął na Torze Kielce zdobyciem podwójnego podium zajmując dwa razy drugie miejsce. Kielecki obiekt jest mu bardzo dobrze znany gdyż to właśnie tutaj stawiał swoje pierwsze poważniejsze kroki w swojej karierze zawodniczej. Trzecia i czwarta runda GSMP miała miejsce w Korczynie i odbywała się w dniach 15-17 maja. Tutaj również mogliśmy oglądać naszego zawodnika w akcji. Pierwszy wyścigowy dzień Filipowi udało się ukończyć ponownie na drugim miejscu. Niestety następnego dnia nasz reprezentant nie ukończył rywalizacji czego skutkiem było opuszczenie drogi w trudnych warunkach atmosferycznych. Filip jednak się nie załamuje i obiecuje „odbicie sobie” podczas kolejnych rund!

54. Rajd Świdnicki rozpoczął sezon KIQ RSMP 2026

W dniach 24-25 kwietnia w Świdnicy oraz pobliskich malowniczych Górach Sowich zainaugurowane zostały tegoroczne Rajdowe Samochodowe Mistrzostwa Polski. Jak co roku, głodni jazdy po zimowej przerwie zawodnicy tłumnie stawili się na rampie startowej 54 Rajdu Świdnickiego. Na liście zgłoszeń widniało aż 8 załóg w których skład wchodziło rekordowa ilość naszych reprezentantów – 14 zawodników!

Za udostępnienie zdjęć bardzo dziękujemy naszemu medialnemu wspierającemu Kuba Kaczyński photography

W KIQ Rajdowych Samochodowych Mistrzostwach Polski najlepszym rezultatem pochwalić się mogą Jacek Januchta i Marta Matuszczyk. Zawodnicy dobrze znają sowiogórskie odcinki a odpowiednio wyważona i szybka jazda pozwoliła na zdobycie drugiego miejsca w klasie NAT4!

Mateusz Sompolski pilotujący Aleksandra Antosa może ten start również zaliczyć do udanych. Świdniczanim tegoroczną inaugurację sezonu może podsumować piątym miejscem w klasie 4!

Bartosz Bawor i Jakub Skrądź to kolejna nasza załoga, której udało się ukończyć ten niezwykle wymagający rajd. Wrocławianie wystartowali w nim Fordem Fiesta ST w klasie RN1. Pomimo początkowych problemów technicznych przed startem pierwszego odcinka, później poszło wszystko względnie łatwo. Finalnie inaugurację sezonu zakończyli osiągając dziewiąte miejsce w klasie RN1.

O wielkim pechu mogą mówić Michał i Przemek Skrądź, którzy w Świdnicy zaprezentowali się Citroenem C2. Z rywalizacji wykluczyła ich awaria drążka kierowniczego która nastąpiła po mecie piątego odcinka a jednocześnie najdłuższego w całym rajdzie – OS: Rościszów – Lubachów. Dodatkowego smutku dodaje fakt, że w chwili bezdyskusyjnej rezygnacji z dalszej jazdy nasza załoga zajmowała pewne trzecie miejsce w klasie NAT4 (zaraz za Jackiem Januchta i Martą Matuszczyk).

O pechu także może mówić Daria Winiarska, która pilotowała Dawida Szwatę. Sympatyczna sowiogórska załoga, która rywalizowała dosłownie pod oknami swoich domów z rywalizacji wycofać się musiała na… ostatnim odcinku specjalnym. Niefortunne wypadnięcie z trasy skutecznie uniemożliwiło dalszą jazdę.

W cyklu Miller Oils Historycznych Rajdowych Samochodowych Mistrzostwach Polski debiuto-sukcesem pochwalić się może Damian Wolak i Andrzej Pastuszko. Mieszkańcy Kotliny Kłodzkiej odcinki specjalne w Górach Sowich znają doskonale przez pryzmat wieloletnich startów w przeróżnych amatorskich imprezach. W roku 2026 postanowili spełnić swoje marzenie i wystartować w „domowej” rundzie Mistrzostw Polski. Niestety problemy techniczne z samochodem skutecznie uniemożliwiły wykorzystanie jego stuprocentowego potencjału. Mimo wszystko, noworudzka załoga przeżyła swój debiut w pozytywnym nastroju dowożąc drugie miejsce w klasie C2!

Problemy techniczne nie dały z pewnością spokojnie zasnąć Szymonowi i Magdalenie Rusin. Wrocławianie którzy w Świdnicy wystartowali BMW E36 z rywalizacji wycofać się musieli po… drugim odcinku specjalnym. Awarii uległ wąż olejowy który złe znaki dawał już dzień wcześniej podczas ulicznego oesu numer 1.

Nad spokojnym przebiegiem imprezy odpowiedzialni byli między innymi Profesor Mariusz Sobczak który tym razem na prawy fotel zaprosił ponownie Mateusza Walkosza. Nasi reprezentanci po odcinkach specjalnych podróżowali przepięknym Oplem Kadettem z numerem 130 jako załoga funkcyjna.

Sławomir Murański i Kirill Biryuk na czele III rundy Rotax Max Challenge Poland 2026!

Sławomir Murański i Kirill Biryuk nie zatrzymują się! W ostatni weekend kwietnia w Toruniu miała miejsce III runda cyklu Rotax Max Challenge 2026 na której pojawiło się dwóch naszych reprezentantów. Wrocławianie zgłosili swój udział jednej z najszybszych kategorii w tych zawodach – DD2 Masters. Po raz kolejny stanowczo pokazali swoją siłę prowadząc na czele całą stawkę od wyścigów rozgrzewkowych po kwalifikacje i wyścigi finałowe. Podsumowując – Sławomir Murański i Kirill Biryuk półmetkową eliminację RMCP ukończyli odpowiednio na pierwszym i drugim miejscu umacniając swoje pozycje w klasyfikacji rocznej!

Wojciech Milan wygrywa inaugurację sezonu Mistrzostw Polski Autocross 2026!

W miniony weekend na torze w Poznaniu o którym chwilę temu mówiły wszystkie liczące się media w Polsce miała miejsce inauguracja sezonu Mistrzostw Polski w Autocrossie. Do rywalizacji w pierwszej rundzie tegorocznego czempionatu stanął jeden reprezentant naszego Klubu, Wojciech Milan. Wrocławianin swój pierwszy występ rozpoczął od wygrania treningu oficjalnego, jednakże pierwszy bieg kwalifikacyjny ukończył na drugim miejscu.  Drugi i trzeci wyścig kwalifikacyjny padł jego łupem co dawało pewien komfort przed finałem. Tutaj także Wojciech nie zawiódł i pewnie przypieczętował pierwsze w tym roku zwycięstwo! Kolejna runda już za kilka tygodni w Słomczynie. Zaręczamy, że też będzie się działo!

Potężne rozpoczęcie kartingowego sezonu przez Sławomira Murańskiego i Kirilla Biryuka

Sezon 2026 w polskiej odsłonie kartingowego cyklu Rotax Max Challenge rozpoczął się na dobre. Reprezentujący nasz Klub w tych zawodach zawodnicy czyli Kirill Biryuk i Sławomir Murański mają za sobą już dwa wyścigowe weekendy. Pierwszy z nich miał miejsce miesiąc temu na świeżo wyremontowanym obiekcie w Biłgoraju. Natomiast druga runda Rotax Max Challenge Poland 2026 odbywała się na bardzo dobrze znanym torze Steel Ring w czeskim Trincu. Wrocławianie podczas tych obu rund nie dali szans na rywalizację ze sobą i zamieniali się niemal co wyścig swoimi pierwszymi dwoma miejscami. Dodatkowym ewenementem jest fakt, że wyścigi finałowe w obu powyższych rundach kończyli… tak samo! Sławko z sporą przewagą je wygrywał natomiast Kirill linię mety mijał na piątym miejscu. Jednakże wypracowana wcześniej przewaga punktowa pozwoliła na utrzymanie drugiego miejsca w klasyfikacjach zawodów.

W chwili obecnej nasi reprezentanci liderują w kategorii DD2 Masters w klasyfikacji sezonu. Dzięki ich wytężonej pracy, Auto Moto Klub Wrocławski w chwili obecnej zajmuje samotne pierwsze miejsce w klasyfikacji klubowej.

Kolejne zmagania już w najbliższy weekend w Toruniu. Trzymamy kciuki!

AMK Wrocławski nawiązał współpracę z simracing.school!

simracing.school i Auto Moto Klub Wrocławski jadą razem w sezonie 2026!

Jest nam niezmiernie miło poinformować, że wraz z początkiem bieżącego roku, centrum wirtualnych sportów samochodowych simracing.school nawiązało współpracę partnerską z Auto Moto Klubem Wrocławskim. Wśród obustronnych profitów wyszczególnić można fakt, że dla Klubowiczów AMK Wrocławskiego został przygotowany specjalny rabat -10% na cały wachlarz usług oferowanych przez to miejsce!

Rabat jest uwzględniany tylko i wyłącznie po okazaniu ważnej karty członkowskiej Auto Moto Klubu Wrocławskiego!
Aby ją wyrobić, kieruj się instrukcją zamieszczoną TUTAJ

To jak, dołączasz do nas?